MBAgibi
Yönetim & Finans Bilgi Arşivi


İş hayatımın ilk yıllarında başladı bu yolculuk...
Eğitimim dışındaki alanlarda uzmanlık geliştirmek amacı ile aldığım özet notlar ile devam etti.
An itibarı ile parça parça online'da arşivleyip paylaşma hedefi ile ilerliyorum.


Hakkımda...

Sokrates'in savunmasında bir anektod vardır. Baldıran zehrini içmeden önceki son dileğinin bir çalgıyı öğrenmek olması hakkında...
Sebebini sorduklarında; "öğrenmenin heyecanı ve hazzından bahseder".
Hepimizin öğrenme heyecanımızın benzer olması dileğiyle...


Çağrı Kirteler

Otokoç Yurtdışı Operasyonlar Müdürü / Head Of International Operations

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Çağrı Kirteler; Duke, Virgina, Sabancı Üniversitelerinde Finans, Satın Alma & Birleşmeler ve Stratejik Yönetim konularında eğitim aldı. Kariyerine 2006 yılında başlayan Kirteler, 2006-2010 yılları arasında Cognis & Filli Boya’da pazarlama, marka ve ürün yönetimi alanlarında çalıştı.

Ardından 2010 yılında 3M’de otomotiv sektörüne Pazarlama Koordinatörü olarak giren Kirteler, 2014 yılından itibaren ise PPG Industries’te Otomotiv Tamir ve Bakım İş Birimi Türkiye operasyonlarını yönetti. Bu dönemde EMEA Bölgesel Yükselen Liderler programına dahil oldu ve bölgedeki strateji ve satın alma & birleşme proje ekiplerinde yer aldı.

Otokoç’un Macaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Kuzey Irak olmak üzere toplam 6 ülkedeki iş birimleri ile kiralama ve perakende alanlarındaki coğrafi yayılımdan sorumlu olan Çağrı Kirteler, 2018 Nisan ayından bugüne Otokoç Yurtdışı Operasyonlar Müdürlüğü görevini yürütüyor.